למה שיאצו בהריון הוא טיפול כל כך מדוייק לנשים בתקופה הזו? איזה אכויות יש בטיפול שיאצו שמתאימות במיוחד להריון? כיצד יכול טיפול שיאצו להקל על כאב בזמן הריון והלידה?

הריון הוא תהליך שמשנה חיים

את בהריון וזה כל כך מרגש ומשמח. אם חיכית לו הרבה ואם הגיע במפתיע, אין דבר עוצמתי ומשנה חיים כמו הריון. נס קטן שמתחיל אצלך בבטן ויוצר חיים שלמים.
אך כמו שאת בטח יודעת, הריון מביא איתו המון שינויים פיזיים ומנטליים לא פשוטים שמשפיעים על החיים שלך ויכולים לפעמים ליצור קשיים וכאבים. יש נשים שסובלות מעייפות ותשישות, סימפזיוליזיס בהריון (כאבים באגן ומפשעות), יש שסובלות מבחילות בהריון, בצקות ברגליים, עלייה במשקל, שינויים הורמונלים, עליה בנפח דם וקושי בנשימה, צרבות, חולשת רצפת אגן ועוד. כל אלה באים בנוסף לקשיים ריגשיים שקשורים לשינויים גדולים שההריון מביא לחיים, מצב משפחתי חדש, חששות מהלידה ועוד.

יצרי לעצמך חוויה טובה

יכול להיות שאת מקדישה הרבה זמן ומקום עבור ההריון הזה ומטפלת בעצמך ומשקיעה בכל שלב, ואולי דווקא יש לך פחות זמן ואת יותר עסוקה וחווה את היומיום באופן לחוץ יותר, כך או כך מומלץ לקבל תמיכה במהלך ההריון ולטפל בתופעות ובסימפטומים שמקשים עלייך כדי ליצור חווית הריון טובה ונעימה יותר עבורך ועבור העובר/ית שלך ובשאיפה גם להגיע במצב טוב יותר ללידה טובה.

 

שיאצו בהריון – למה זה טיפול כה מדוייק ומתאים?

יש משפט ביפנית שאומר
לב השיאצו הוא לב של אמא - שיאצו קוקורו אהאה קוקורו

אנחנו יכולות ללמוד מהמשפט שהטיפול בשיאצו הוא טיפול עדין מכיל ומחבק, עם איכויות אימהיות. הוא טיפול שעובד בטכניקות של קשב רב לגוף ולמטופלת ומתאים את עצמו בצורה הטובה ביותר למה שהיא זקוקה ברגע זה. ההרגשה הנינוחה והנעימה בסיום הטיפול נמשכת הרבה פעמים זמן רב אחרי הטיפול.

 

מה זה שיאצו?

שיאצו הוא טיפול יפני שמבוסס על עקורנות הרפואה הסינית. הוא משלב מתיחות, רוטציות של מפרקים, ריווח בין החוליות ופתיחה של בית החזה, הקלה על הנשימה והכנסת האויר שהכרחית מאוד במהלך ההריון עם הגדילה של הרחם והשינויים הדרמטים שהאגן עובר. כל זה נעשה יחד עם עבודה נקודתית על מרידיאנים שהם ערוצי אנרגיה שזורמים לאורך ובתוך הגוף כולו ויש להם יכולת להשפיע על האיברים הפנימיים ומערכות הגוף.

קשור: בחילות הריון – איך לטפל וטיפים להקלה

 

מהלך טיפול שיאצו

הטיפול מלווה לרוב בשיחה. אנחנו קודם כל מכירות לעומק אותך ואת ההיסטוריה הרפואית שלך ומבינות מה הדינמיקה שמתרחשת בגוף ולמה הגוף זקוק כעת כדי להקל עליו ולעזור לך. בהמשך אני אוהבת לתת הרבה מקום לכל מה שעולה. אם זה פחדים שקשורים להריון וללידה, הפן הריגשי של התמודדות עם כאב של צירים וכל התלבטות או כל דבר אחר שהמטופלת מרגישה צורך לשתף ולשים בחלל החדר. לשיחה בטיפול יש מקום חשוב ביצירת רוגע, ביטחון ושחרור חסמים כהכנה ללידה.

בטיפול אנחנו לומדות טכניקות של עבודה עם כאב, לזהות אותו, לנשום איתו ולכוון אותו לאן שצריך או לשחרר אותו. יחד עם מדיטציה ודמיון מודרך שאני אוהבת לשלב שהם כלים נפלאים להריון ולחיים בכלל. 

 

התרומה של שיאצו בהריון לנשים

האיכויות המיוחדות האלה שיש לטיפול שיאצו בהריון מאפשרות למטופלת ההריונית קודם כל להרפות. להיכנס למצב פרא-סימפטטי, ההיפך ממצב לחץ וסטרס שרובנו חוות במהלך היום. במצב הזה הורמונים עובדים טוב יותר, הגוף מבצע חילוף חומרים טוב יותר, תהליכי החלמה ויש ערוצים שפתוחים להכוונה מחודשת – כמו כיוון מכוונים מחדש במטרה להקל ולאזן את מה שצריך.

 

מתי אפשר להתחיל טיפולי שיאצו בהריון? והאם זה מסוכן?

אם ההריון תקין והאישה בריאה, אני אוהבת לתת לטבע לעשות את שלו ולהריון להתפתח ללא התערבויות עד סוף טרימסטר ראשון בערך שבוע 15. ואז ההמלצה שלי היא להגיע לטיפולים עד הלידה בתדירות המתאימה והנכונה ביותר להריונית על מנת לקבל תמיכה והכנה מיטבית ללידה. 

לתיאום עם פגישה וייעוץ עם צוות רפואות

שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

אינסטגרם
הצטרפו לקבוצת הפייסבוק
טלפון
צרו קשר

משרת/ת במילואים? מגיעה לך

הטבה מהמדינה ברפואות!

כל מי ששרת.ה לפחות 30 יום החל מה 7.10 במסגרת צו חירום, זכאי.ת לסיוע חד-פעמי מהמדינה למימון טיפול רגשי, נפשי ומשלים. ניתן לממש ההטבה גם לטובת טיפולים בבן/בת הזוג וילדים מתחת לגיל 14.ניתן למימוש עבור טיפולים במרכז רפואות, להגיש את הקבלות לקרן המילואים – ולקבל החזר מהמדינה

פתיחת שיחה עם נציג
שוחחו איתנו
שלום!
נשמח לעזור לך, לחץ/י כאן ליצירת קשר בווטסאפ