מהו טיפול במגע

הרבה נאמר על טיפולי מגע, איכותם ויחודיותם בתוך עולם הטיפול, עם זאת, מטפלים רבים, נוטים לזנוח, עם השנים את הטיפול במגע ולבחור בטיפולים ״מהירים״ יותר או ״מקצועיים״ יותר  אני חולק על הגישה הזו ובוחר לטפל בשיאצו כעיקר הטיפול בכל פעם  מחדש ומשלב עם הטיפול גם שיטות טיפול נוספות.

מדוע?

בראש ובראשונה המגע הוא כלי אבחנה עוצמתי ונטול פילטרים. הגוף יודע להעביר הרבה מידע אם רק יודעים איפה ואיך לחפש אותו. 

מה שיחודי בטיפול במגע הוא האפשרות לאבחן תוך כדי טיפול שוב ושוב ולא רק בתחילתו או בסופו של תהליך.

שנית הטיפול במגע מאפשר תקשורת שאינה מילולית עם המטופל, צורת כזו תקשורת יכולה להעביר מסר שאינו עובר דרך פילטרים ראציונלים. התקשורת הזו מאפשרת לי לשדר למטופל שהוא יכול להירגע, שאפשר לשחרר את השליטה היום יומית׳ שאני לוקח את המושכות, שאפשר לסמוך עלי. זהו מסר שקשה מאוד להעביר אותו בשיחה או דרך טיפול בדיקור, צמחים, תזונה או הומיאופתיה ולכן זה מאפשר אפקט טיפולי שהוא יחודי רק כאן.

 

השפעת טיפול המגע על המטופל

הרבה פעמים אני נשאל- ״מלבד לעשות נעים במה זה עוזר?״

העומס מהיום יום מופיע כמעט אצל כל אדם בקליניקה וכל אחד מחזיק את העומס הזה במקום אחר ובמערכת שונה בגופו. לחלק הוא ישפיע על מערכת העיכול, לחלקם על אזור החזה, צוואר, שכמות, מפרקים ועוד… בעזרת המגע אותו מתח נרגע ומתמוסס ובנוסף המגע עוזר בהכנסת מחטים בשלב הדיקור משום שהגוף רפוי.

ישנם מחקרים רבים בנושא של מגע עור בעור (skin to skin contact) בין אם לתינוק שנולד. ההשפעה החיובית של הקשר באותו רגע. החיבור הזה מאפשר הפרשה של אוקסיטוצין, הורמון שמשפיע על מצב “הילחם או ברח” (fight or flight) ומשרה אמון. 

על אילו מערכות יכול המגע להשפיע ואיך?

 1. מערכת העיכול– עצירויות,כאבי בטן,נפיחויות,עוויתות,תחושת קור,ibs
 2. מערכת הנשימה– יכול לסייע במצבים של אסטמה כתוצאה מסטרס או לעורר ולחזק את איזור החזה והריאות.שיעול,ליחה תקועה,לחץ או מועקה בחזה עקב עודף סטרס. שיעול, ליחה תקועה, לחץ או מועקה בחזה עקב עודף סטרס.
 3. בעיות אורתופדיות– במגוון רחב של בעיות כגון תפיסות שרירים, מגבלות תנועה, tennis elbow, כתף קפואה, כאבי גפיים, כאבי גב ועוד.
 4. בעיות עצביות – הקרנות, חוסר תחושה, נימולים, נוירופתיה.
 5. תלונות הקשורות לנפש – סטרס, לחץ, דיכאון, חרדה.

קשור: טיפול בדיכאון בעזרת צמחי מרפא

 

למי מתאים טיפולי מגע?

לכולם. מתינוקות ועד לגיל השלישי. כמובן שהטיפול שונה ומותאם אישית לכל מטופל הן מבחינת האורך והעומק שלהם והן מבחינת האבחנה. 

 

האם הטיפול במגע מספיק לפתור את כל הבעיות? 

הרבה פעמים הטיפול במגע עושה שינוי משמעותי אצל המטופל.ה אבל האם זה מספיק? בטוח שלא, אבל זה נכון גם לגבי שיטות טיפול נוספות. 

הטיפול בקליניקה הוא רק ההתחלה של השינוי, הוא רק הכוונה של הדרך שהמטופל.ה צריך.ה להמשיך בה ותפקידי כמטפל לעזור לו.ה להמשיך ללכת בה.

היתרון של הטיפול במגע על פני טיפולים אחרים הוא שהטיפול מאפשר למטופל.ת להתחיל את הדרך החדשה מחובר.ת יותר לגוף שלו.ה ובעיקר בטוח.ה יותר ורגוע.ה יותר. 

 

אשמח לפגוש אתכם.ן ולסייע ככל הניתן,

לתיאום עם פגישה וייעוץ עם מייקל כהן

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

מיייקל כהן

מייקל כהן – Dip.ac, מטפל ברפואה סינית, שיאצו וארומתרפיה. רוקח בעזרת שמנים אתריים קרמים, משחות ותמציות ללקיחה פנימית למגוון בעיות רפואיות.

למידע נוסף >

  פניה למומחים של רפואות
  אינסטגרם
  הצטרפו לקבוצת הפייסבוק
  צוות המומחים
  שיטות טיפול
  יצירת קשר
  לנצח את הכולסטרול, הסוכר ולחץ הדם הגבוהים!

  רוצים לשמור על בריאותכם מקרוב?

  הרשמו לניוזלטר שלנו וקבלו מידע עדכני ומקצועי בנוגע לבריאותכם

  This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  פתיחת שיחה עם נציג
  שוחחו איתנו
  שלום!
  נשמח לעזור לך, לחץ/י כאן ליצירת קשר בווטסאפ