שיטות הטיפול במרכז רפואות הן ממוקדות ומותאמות אישית לכל מטופל, לאחר אבחון מקיף. המטרה היא לתת מענה מדויק ככל האפשר לטיפול בסימפטום, בטווח המיידי, ובגורם, כטיפול מניעתי לטווח הארוך.

האבחון הוא מקיף ויסודי, בכדי ללמוד ולהכיר טוב יותר את המטופל, הרגלי חייו ושגרת החיים כולל הרגלי תזונה, יציבה, תנועה ועוד. בסופו של תהליך האבחון המטפל מקבל תמונה רחבה שמאפשרת להתאים לכל מטופל תוכנית טיפול שתסייע לחיזוק הגוף והמערכת החיסונית, ולאזן את מערכות הגוף והנפש.

עם טיפול ממוקד ומותאם, יידע הגוף להשיב לעצמו את האיזון החשוב כל כך, לחזק אותו ולמנוע הישנות של המחלה בטווח הארוך.

דיקור סיני (אקופונקטורה)

לרפואה הסינית הסטוריה ענפה ומרתקת בת אלפי שנים. היא צמחה והתפתחה מתוך התבוננות באנשים, לימוד אורחות חייהם ובמקביל הבנת חוקי הטבע, עד להבנה שכמו בטבע, בו קיימים חוקים ברורים שגורמים לצמיחה, פריחה ושינויים תמידיים במחזוריות הטבע, כך גם בני האדם צריכים לחיות בהרמוניה עם חוקים אלו, לשמור על איזון וסנכרון עם הטבע.

ברפואה הסינית הקלאסית קיימות 5 שיטות טיפול עיקריות שאחת מהן היא דיקור סיני – אקופונקטורה. הדיקור מסייע בניווט אנרגיות הגוף באמצעות שימוש בנקודות מסוימות בגוף, בהן מאוגדות כמויות אנרגיות שונות. דיקור בנקודות הללו יסייע לנתב את אנרגיות הגוף על פי צרכי הגוף, ובכך לעודד את יכולת הריפוי הטבעי של הגוף.  הדיקור גם מסייע בשיפור זרימת הדם והזרמתו למערכות שונות בגוף, מסייע בחיזוק המערכת החיסונית, מטפל בסימפטומים כמו כאב, תשישות, מתח ועוד. אקופונקטורה ברפואה הסינית היא שיטת טיפול עתיקת יומין שיש לה השפעות חיוביות מוכחות, כולל במחקר המודרני היום.

לדיקור הסיני יש השפעה מיטיבה על מערכות הגוף והנפש, והוא מוכר ומומלץ ע"י מערכת הבריאות העולמית במספר תחומים.

רפואה סינית לילדים

מרכז רפואות הוא המרכז הראשון בארץ לרפואה משולבת בילדים, צוות המרכז מטפל בילדים מזה למעלה מ – 29 שנים. צוות המרכז כולל מטפלים המוסמכים ברפואה סינית, הומאופתיה, טיפולי מגע, אוסטאופתיה, תזונה, ודיקור סיני, לצד רופאי ילדים.

דיקור יפני

לדיקור היפני יש מספר מאפיינים המייחדים אותו מזה הסיני. הדגש בדיקור יפני הוא על אבחון במגע, כאשר המטפל לוחץ על נקודות ריפלקס אשר עוזרות באבחון מצב המטופל ומסייעות בבחירת נקודות הטיפול. גם גודל המחטים ועוביין שונה בדיקור יפני והן דקיקות ועדינות אף יותר מאלו בהן נעשה שימוש בדיקור סיני (וכשלעצמן דקות מאד). בטיפול מוחדרת המחט לעומק מועט מאד מתחת לעור וגם שיטת ההחדרה היא שונה מזו שבדיקור הסיני, לרוב היא תיעשה באמצעות צינורית קטנה שאליה מכניסים את המחט ובאמצעותה מחדירים אותה לגוף, כך שניתן להשתמש במחטים אולטרא דקות.

מוקסה

חלק מהדיקור היפני כולל טכניקות של מוקסה: העברת צמח לענה מעל נקודות הדיקור, להעצמת האפקט וחיזוק התנועה. שיטת הטיפול נפוצה גם ביפן וגם בסין ולכל אסכולה יש דרך עבודה אחרת עם המוקסה.

הטיפול במוקסה כולל טכניקה ישירה בה מונחת הלענה על גוף המטופל מעל חומר מבודד וטכניקה עקיפה, בה המוקסה מונחת רחוק מהעור על גבי המחט או בחימום ע"י סיגר מוקסה. הגליל מוחזק בקרבת הגוף ואיתו מחממים אזורים בגוף, כמ שרירים, מפרקים וכדומה.בנוסף נעשה שימוש במוקסה לחימום נקודות דיקור שונות או נקודות כואבות בגוף.

כיום קיימות טכניקות מודרניות חשמליות המדמות את העבודה המסורתית ומאפשרות עבודה מדויקת יותר ונטולת עשן.

צמחי מרפא

הצמחים הסיניים הם חלק בלתי נפרד מהטיפול הסיני המסורתי. בסין הם עיקר הטיפול לעומת הגישה במערב בה האקופונטורה היא השיטה השלטת. הפורמולות מורכבות ספציפית עבור כל מטופל, בהתאם למצבו וצרכיו, מצמחי מרפא טבעיים בלבד וללא כל תופעות לוואי או פגיעה בתרופות הקונבנציונליות שהמטופל נוטל.

טיפול באמצעות צמחי מרפא אינו חודרני. הם ניתנים למטופל בהתאם לצרכיו ולאחר אבחון מדויק, באמצעות טבליות (קפסולות), אבקה, או תמצית (טינקטורה). צמחי המרפא מיובאים מחו"ל לאחר שעברו בדיקות קפדניות של משרד הבריאות האמריקאי (FDA), ונמצאו ראויים ועומדים בכל הקריטריונים והתקנות המחמירות ביותר.

תזונה

לתזונה יש חשיבות רבה בשמירה על גוף מאוזן ובריא. במרכז רפואות ניתנות המלצות לתזונה נכונה ומיטיבה, באמצעות מזונות שמתאימים לסוג המחלה או הבעיה ממנה סובל המטופל, למשל מזונות בעלי אינדקס גליקמי נמוך לחולי סוכרת וכדומה.

ברפואה הסינית יש היסטוריה ארוכה של חקר מזונות והשפעתם על גוף האדם, וחלוקה שלהם לקטגוריות שונות, למשל מזונות מחממים, ממריצים, מרגיעים וכדומה. עם תוכנית התזונה שלנו, המלווה בהסברים והמלצות לסיגול שגרת תזונה מאוזנת ובריאה, הגוף עובר תהליך של ניקוי וחיזוק וקבלת כל המרכיבים החשובים לשמירה עליו.

הומאופתיה

שיטת טיפול רפואית מערבית אשר מבוססת על עקרונות ריפוי טבעיים. השיטה מקובלת ברחבי העולם ותורמת תרומה ישירה לאיזון ואינטגרציה של מערכות הגוף, הנפש והרוח.

הטיפול ההומאופתי מתייחס לאדם כשלם, אשר כל חלקי גופו קשורים זה בזה, ואילו אל המחלה ממנה סובל האדם, כביטוי של יציאה מאיזון ולכן, חוסר הרמוניה בגוף. שימוש בתרופות הומאופתיות מעורר את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף, על פי הגישה הרפואית של "דומה בדומה יירפא". כלומר, התרופה ההומאופתית מרפאת את המחלה באמצעות גרימת הסימפטומים של המחלה עצמה בגוף האדם.

למשל, טיפול הומאופתי באדם שבגופו מצויה בקטריה, או וירוס, לא יתמקד בנסיון להשמיד אותם, ע"י הוספת חומרים שהגוף אינו מייצר, או להחליף את תפקודה של מערכת פיזיולוגית כל שהיא, אלא יתמקד דווקא בהמרצת המערכת ההגנתית, כך שהגוף בעצמו יטפל בבעיה ויגיע למצב בריאות אופטימלי.

שימוש בתרופות הומאופתיות מאפשר לגוף לחזור לאיזון שהופר, ע"י ריפוי וחיזוק מערכת החיסון הטבעית. כל התהליך מסייע לסילוק גורמי המחלה הפנימיים בדרך הרמונית שאינה גורמת לתופעות לוואי ובטוחה לשימוש, גם בקרב ילדים ונשים בהריון.

הומאופתיה מסתמכת על נסיון קליני בן 200 שנה, מבוסס מחקרים מדעיים וספרות מקצועית ועם יעילות מוכחת. הומאופתיה נותנת מענה יעיל במניעת מחלות אקוטיות באמצעות הפעלת מנגנון החיסון הטבעי בגוף. טיפול הומאופתי מתאים למגוון מצבים, ביניהם, ריפוי מחלות ילדים, החל מהצטננות, נזלת ושפעת ועד למחלות כמו אלרגיות, בעיות שינה, אכילה והתנהגות. כמו כן, נותן הטיפול ההומאופתי מענה יעיל במצבים דלקתיים, כאבי ראש, אלרגיות ועוד תופעות אקוטיות, כרוניות ומצבים נפשיים רבים.

אודות הומאופתיה מודרנית >>

טיפול במגע

טיפולי מגע, ביניהם שיאצו, טווינא, רפלקסולוגיה ואחרים, מסייעים לגוף לצאת ממצבי לחץ ומתח, שמשפיעים עליו ישירות וגורמים למערכת החיסונית להיחלש. עם טיפולי מגע מושגים הרוגע, ההרפיה וחיזוק המערכת החיסונית, כך שמתאפשר לגוף להתמודד בהצלחה עם מצבים רפואיים שונים, גם מורכבים.

שיאצו

הגישה הטיפולית בשיאצו היא הוליסטית, ומטרתה לטפל בגוף כולו ולא רק בהעלמת התסמינים. משום כך, מחבר השיאצו בין הגוף והנפש. התהליך הטיפולי הוא הדרגתי, רגוע ומרגיע.

טיפול בשיאצו מעודד שיקום ותחושה טובה במיוחד לחולים הנזקקים לטיפולים רפואיים כואבים ופולשניים, השיטה מתבססת על עקרונות הרפואה הסינית, כאשר ההנחה המרכזית של השיטה היא כי בגוף האדם קיימים ערוצי אנרגיה בלתי נראים המכונים מרידיאנים, אשר משפיעים ומושפעים מהאיברים הפנימיים.

טיפול השיאצו משלב מגוון רחב של טכניקות אשר יוצרות גירויים שונים בגוף. הטיפול מתחיל באבחון ואיתור חוסר האיזון על ידי מגע, תשאול והסתכלות. בהמשך, נבנית תוכנית טיפול אישית, הכוללת סדרה של לחיצות, מניפולציות ומתיחות ברוב חלקי הגוף.

השיאצו המסורתי מתבצע על גבי מזרונים ייעודיים, כאשר המטופל יושב או שוכב בתנוחות שונות. הטיפול נעשה בבגדים מלאים.

שיאצו הוא טיפול רפואי שמטרתו להביא את הגוף לאיזון, אך הוא בהחלט טיפול מהנה, מרגיע ומפנק שמומלץ לעשותו מפעם לפעם גם ללא בעיה בריאותית. הוא מסייע בפתרון בעיות קלות עד מורכבות, ביניהן בעיות אורתופדיות, מצבי מתח, כאבי ראש בעיות עיכול.

טווינא

אחד מענפי הטיפול ברפואה הסינית. זהו למעשה שילוב של טכניקות טיפול ידניות, אשר משמשות לשמירה על בריאות הגוף והנפש.

הטיפולים מתאימים למצבי כאב וחולי, יעילים מאוד לבעיות שריר/שלד, ומשמשים לעיתים קרובות כטיפול פיזיותרפי. הטווינא, בדומה לאקופונקטורה ולפי אותם עקרונות, מטפלת בגוף ובנפש האדם כאחד, ומיושמת באמצעות מגע. הטיפול נועד בראש ובראשונה, לשמור על גוף בריא ולמנוע מחלות. במידה ויש כאב וחולי, הטיפול בטווינא מתמקד ספציפית בבעיה ובגורמים לה. הוא משפר את זרימת הדם, מסייע במניעת נוזלים לימפתיים, מעודד חמצון טוב יותר של הדם והגעה תקינה שלו לרקמות ואף יותר גירוי למערכת העצבים.

רפלקסולוגיה

שיטת טיפול המשמשת לגירוי כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף והמרצתם. מקור המילה רפלקסולוגיה הוא מהמילה "Reflection" – השתקפות. כלומר, כפות הרגליים משקפות את הגוף כולו, וכל חלק בהן נותן ביטוי מדויק לאיברי הגוף ובדיוק באותו הסדר, החל מהאצבעות שמייצגות את הראש וכלה באיברי האגן, אותם מייצג העקב.

המטפל מזהה את הנקודות הדורשות טיפול. הזיהוי מתבצע באמצעות תשאול ואבחון כף הרגל, והטיפול מתבצע באמצעות לחיצות על אותן הנקודות בכף הרגל.

באמצעות רפלקסולוגיה ניתן לטפל במגוון רחב של בעיות רפואיות ושל מצבים נפשיים. היא נחשבת ליעילה במיוחד במקרים של עייפות, חוסר אנרגיה ותשישות, מתח ולחץ המתבטאים באופנים שונים, כמו שרירים תפוסים, חוסר שינה, קוצר נשימה, דפיקות לב מואצות, כאבי ראש, ירידת ריכוז וכדומה.

כמו כן טיפול רפלקסולוגי יעיל מאד במצבים של כאב, למשל כאבי שרירים ופרקים, מיגרנה ואחרים, ולתסמונות שקשורות למערכת העיכול שהוגדרו כמעי רגיז, ביניהן כאבי בטן, שלשולים, עצירות, צרבות, גזים ועיכול לא תקין.

זרימת דם מאוזנת ותקינה היא חשובה מאד בתהליך הריפוי של הגוף. היא מסייעת בהעברת חמצן לתאים ולרקמות, לסילוק הפרשות ורעלנים ולחיזוק הגוף. באמצעות הרפלקסולוגיה מופחת הלחץ ומתאפשרת זרימת דם תקינה וטבעית בגוף.

הטיפול מכניס את גוף המטופל להרפיה עמוקה, כך שנותר שיפור בתפקוד כל מערכות הגוף.

טיפול בכוסות רוח

כוסות רוח היא שיטת טיפול שמתועדת בספרות העתיקה ברפואה הסינית וגם הרמב"ם מזכיר את הטיפול בספריו. הטיפול מתבצע באמצעות כוסות ייעודיות שיוצרות פעולת יניקה של העור על ידי "ואקום". הטיפול ממריץ את זרימת הדם, מגרה את מערכת החיסון, מאפשר לגוף להוציא רעלים החוצה ועוד.

הטיפול בכוסות רוח נועד לטפל במגוון סוגי כאב כגון: כאבים אורתופדיים ונוירולוגיים, אסטמה ושיעול, כאבי בטן ועצירויות, כאבי וסת, פיברומיאלגיה, מצבי עייפות ועוד.

ארומתרפיה

הארומתרפיה מבוססת על שמנים אתרים שמונפקים מחלקיו השונים של צמחים. אלו הם חומרים פעילים עוצמתיים, שמשפיעים עלינו ומחוללים בנו תהליכי ריפוי. מחקרים קליניים מראים שלשמנים אתרים יש השפעה על המערכת החיסונית שלנו ובנוסף יש להם השפעה אנטי ויארלית, אנטי בקטריאלית, אנטי פיטרייתית ואנטי דלקתיית.

יש אזכור לארומתרפיה כבר מתקופת התנ״ך ״ואתה קח לך בשמים ראש מור דרור חמש מאות ,וקינמון בושם מחציתו חמישים ומאתיים״ (שמות ל׳ כג-כה). בהמשך יש עוד גילויים שהגיעו מסין, מצרים וגם במערות קומראן סמוך לים המלח מלפני 2000 שנה. ב- 1910-Rene Maurice Gattefoss כימאי צרפתי טבע את המושג ארומתרפיה.

חשוב לציין שארומתרפיה הוא כלי הוליסטי שמטפל בכל ההיבטים ורבדים שונים של האדם. הטיפול נותן דגש על הצד הפיזי אבל גם לצד הנפשי/מנטלי של האדם.

אז איך הטיפול עובד? לאחר תהליך של תשאול מקיף אנחנו מגיעים להחלטה ביחד על הדרך שבה הכי נכונה ונוחה למטופל להשתמש בתכשיר – הרחה, מריחה או לקיחה פנימית. רקיחת המוצר היא אישית ומותאמת למטופל בלבד.

אוסטאופתיה

אוסטאופתיה היא שיטת טיפול הוליסטית, שמטרתה לסייע בטיפול בכאב ובבעיות גופניות שונות ולטפל במקור הבעיה, כדי לסייע לו לאדם לתפקד באופן מיטבי. טיפול אוסטאופתי הוא טיפול ידני, לא פולשני, שכולל מגע נקודתי במפרקים, שרירים ועצמות.

אינסטגרם
הצטרפו לקבוצת הפייסבוק
טלפון
צרו קשר

משרת/ת במילואים? מגיעה לך

הטבה מהמדינה ברפואות!

כל מי ששרת.ה לפחות 30 יום החל מה 7.10 במסגרת צו חירום, זכאי.ת לסיוע חד-פעמי מהמדינה למימון טיפול רגשי, נפשי ומשלים. ניתן לממש ההטבה גם לטובת טיפולים בבן/בת הזוג וילדים מתחת לגיל 14.ניתן למימוש עבור טיפולים במרכז רפואות, להגיש את הקבלות לקרן המילואים – ולקבל החזר מהמדינה

פתיחת שיחה עם נציג
שוחחו איתנו
שלום!
נשמח לעזור לך, לחץ/י כאן ליצירת קשר בווטסאפ