נשים רבות הסובלות מאי פריון או מקשיי פוריות, חוות פגיעה עמוקה בדימוי הנשי ובתחושת הערך העצמי, ועלולות לחוש תחושות של כשלון ורגשות אשם.

במהלך טיפולי פוריות עולים וצפים רגשות רבים, ביניהם רגשות שליליים של תסכול, כעס ובדידות. בנוסף לכך, גורם הטיפול ההורמונאלי לתופעות לוואי לא נעימות, כגון: בחילות, מצבי רוח, עלייה במשקל, חרדות, גלי חום ועוד.

לפי מחקרים, קיים בקרב נשים שעוברות טיפולי פוריות (IVF) קשר ישיר בין מצוקות נפשיות כמו חרדה ודכאון ובין סיכויי התעברות נמוכים. באחד המחקרים, נמצא אצל נשים שעברו הפריית מבחנה קשר ישיר בין דכאון לבין מספר נמוך של ביציות שנשאבו, ואילו אצל הגברים נמצא קשר ישיר בין דכאון לבין תנועתיות זרע נמוכה.

 

כיצד מסייעת הרפואה הסינית בהתמודדות עם טיפולי פוריות

כחלק מטיפולי הפוריות, ישנם תהליכים רגשיים אותם נשים עוברות. בעזרת הכלים שיש לרפואה הסינית להציע ובסיוע שיח קוגניטיבי ומפרה, שהוא חלק משיטת טיפול תודעתי, ניתן לעזור ולקדם את השלבים השונים, לייצר טרנספורמציה של רגשות ולאפשר לאישה לעבור את התהליך קל ומהר יותר, על מנת לקדמה לעבר המטרה ולהשגת ההריון הרצוי.

הרפואה הסינית כיום מהווה חלק מהותי בטיפול בבעיות פוריות, בין אם מדובר בבעיית פריון מוסברת ובין אם הגורם לאי הפריון אינו ידוע.

דיקור סיני מסייע להביא את הגוף לאיזון אופטימלי בין המערכות והרבדים השונים ועל-ידי כך מטפל בשורש הבעיה.

נתאלי הלר גמפל, מטפלת ברפואה סינית בנשים בפריון ובהריון
הרפואה הסינית כיום מהווה חלק מהותי בטיפול בבעיות פוריות, בין אם מדובר בבעיית פריון מוסברת ובין אם הגורם לאי הפריון אינו ידוע.

הטיפול עובד ברמת הדם, הגוף והנפש

לפי הרפואה הסינית, בעיה ברמת הדם קשורה לתמצית ולהזנה ומהווה מקור לחיות של מערכת הרבייה.

בעיה ברמת הגוף מקושרת לאיבר הכליות, המכילות את התמציות הנדרשות לקיים חיים (חיים חדשים הנוצרים ברחם). לדיקור,תזונה וצמחי מרפא יש השפעה עצומה על מימוש הפוטנציאל של האישה.

בעיה ברמת הנפש קשורה ללב, ה’קיסר’ המושל על הממלכה כולה (מקבל את כל האינפורמציה), מקושר למוח ואחראי על ניהול תקין של הורמונים והפרשתם לשחלות. תחושות מתח או רגשות מעורבים, עלולים לגרום לזרימת דם פחות טובה, להשפעה שלילית על מערכת הרבייה והרחם ועל יכולת האישה להרות.

בעיות פריון שונות שניתן ורצוי לטפל בהן בדיקור

רזרבה שחלתית נמוכה, חוסר איזון הורמונאלי, פרופיל הורמונלי ובו FSH גבוה (אחראי על התפתחות הזקיקים), בעיה בבניית רירית הרחם, אל ווסת, מחזור לא סדיר, שחלות פוליציסטיות ועוד.

נתאלי הלר גמפל, מטפלת ברפואה סינית בנשים בפריון ובהריון
תחושות מתח או רגשות מעורבים, עלולים לגרום לזרימת דם פחות טובה, להשפעה שלילית על מערכת הרבייה והרחם ועל יכולת האישה להרות.

נקודות דיקור סיני לפוריות

על פני ערוצי האנרגיה בגוף קיימות 365 נקודות דיקור בעלות זרימה מוגדרת, הן מבחינת כיוון והן מבחינת מסלול. לכל נקודה יש שם, המסמל את אופי תפקודה האנרגטי ואת יכולתה לייצר שינוי ותנועה. לנקודות דיקור מסוימות יש השפעה רחבה על יכולת התפקוד של מערכת הרבייה ועל זרימת דם תקינה לרחם ולשחלות.

לדוגמה, נקודת הקצה של מרידיאן הטחול, המתחיל בבוהן ומסלולו עולה לעבר איזור המפשעה, מאפשרת תנועה נכונה של הדם והחזקתו ובכך משמשת כנקודה ראשית להפסקת דימומים מהרחם, בסיוע מוקסה (צמח לענה מיובש שכתוצאה מחימומו מסוגל לספק לגוף את הכוח והחיוניות הנדרשים).

ההתוויה של נקודה זו הינה למקרים של חולשה ומחסור באנרגיה. שילובה עם נקודת דיקור על אותו ערוץ הטחול, הנקראת ‘שער הזרימה’, מאפשר תנועה תקינה של דם לעבר הרחם ובכך מסייע בשליש הראשון להריון (בו תנועת הדם לרחם מואצת ובתהליכי פיריון) לייצר את הקרקע הפוריה לעיבוי רירית הרחם.

נקודות דיקור משתלבות כחלק ממערך כולל בפריון האישה בשלבים השונים של המחזור החודשי, כאשר מחלקים את המחזור לחלק הפוליקולרי – הזמן עד הביוץ, בו צריך לבנות יין נוזלים ודם, והלוטאלי – בו נשתמש בנקודות המחזקות את היאנג. כמובן שיש להתייחס אינדוידואלית למצבה של האישה ולחוסר האיזון שלה.

נקודות דיקור משתלבות כחלק ממערך כולל בפריון האישה בשלבים השונים של המחזור החודשי, כאשר מחלקים את המחזור לחלק הפוליקולרי – הזמן עד הביוץ, בו צריך לבנות יין נוזלים ודם. חלק הלוטאלי – בו נשתמש בנקודות המחזקות את היאנג. כמובן שיש להתייחס אינדוידואלית למצבה של האישה ולחוסר האיזון שלה.

מהו השלב הפוליקולרי?

שלב זה מתחיל מהיום ה-1 של הווסת וכולל צניחה של רמות ההורמונים אסטרוגן ופרוגסטרון ונשירה של רירית הרחם.

בשחלה עצמה מתחילה צמיחה של זקיקים. ההיפותלמוס מרגיש את הירידה בפרוגסטרון, מפריש את הורמון הGNRH ומגרה את ההיפופיזה להפרשת FSH.

הFSH מגרה את השחלה ואיברי הרבייה וכתוצאה משחרור זה מתחילה השחלה לגדל זקיקים.

ביום ה-7 נבחר זקיק איכותי בעל ריכוז אסטרוגן גבוה וקולט בתוכו FSH, כאשר הוא הופך לזקיק הדומיננטי והשאר הולכים ומתנוונים. ביום ה-12  הזקיק הדומיננטי מפריש אסטרדיול, הגורם לגדילה של רירית הרחם. הוא מגרה את בלוטות צוואר הרחם לקראת תהליך הביוץ וביום ה-14 LH מופרש מההיפופיזה ותפקידו להפריש עוד אסטרוגן לזקיק ולהביא אותו להבשלה סופית לקראת הביוץ.

לרפואה הסינית יש תרומה רבה בכל שלב ושלב, על ידי שימוש בדיקור ובצמחי מרפא. ישנן בעיות שונות העלולות לבוא לידי ביטוי ברירית דקה מידי, רזרבה שחלתית נמוכה ורמות FSH גבוהות וכך התהליך הטבעי לעבר הריון לא מתקיים באופן תקין.

בשלב זה אני מבררת ומאבחנת איפה מתקיים חוסר האיזון ומהו שורש  הבעיה, באיזה איבר או ערוץ עלי לטפל ובאילו נקודות דיקור.

מהו השלב הלוטאלי?

זהו השלב לאחר הביוץ, בו הביצית הופכת לגוף אנדרוגני שנקרא הגופיף הצהוב. הוא מפריש פרוגסטרון ומונע ביוץ נוסף, מאפשר לייצב את רירית הרחם ומונע את נשירתה בשלב זה.

הרירית ממשיכה להתעבות בפלזמה ובשלב זה רמות האסטרוגן גבוהות. לקראת היום ה-25מתחיל הגופיף הצהוב להתנוון ובשלב זה רמות הפרוגסטרון מתחילות לרדת ואז מתחילה הווסת.

בשלב זה מבחינת הרפואה הסינית, אעבוד פחות על בניה של דם ונוזלים ואדאג לתמוך ולשמר אנרגיה על מנת לחזק את אנרגית היאנג.

במידה והייתה הפריה של זרע וביצית בתהליכי הפריה חוץ גופית, הדיקור הינו גורם משפיע ורלוונטי מאוד.

כשמדובר על שלב השאיבה ואז שלב ההחזרה ושלב ההשתרשות ברחם, ישנן נקודות דיקור שיאפשרו החזקה, תנועה תקינה, חיזוק והשרשה.

נקודות דיקור על ערוץ הכליות לאורך המסלול קשורות בתנועת הדם לרחם וביכולת של הכליות לאסוף ולתמוך בהשתרשות.

נתאלי הלר גמפל, מטפלת ברפואה סינית בנשים בפריון ובהריון
העבודה עם הכלים השונים שיש לרפואה הסינית להציע בתחום הפריון והיכולת לקדם את מצבה הבריאותי והריגשי של האישה תורם באופן משמעותי לפריון ספונטני וגם בתהליכי הפריה חוץ גופית

גורמים נוספים העלולים לפגוע בפריון הגבר והאישה

גיל, תזונה מתועשת או לא מספקת (איכות מזון ירודה), תת תזונה, אורח חיים אינטנסיבי המייצר עומס גדול פיזי ונפשי על האישה, ספורט אינטנסיבי

יתרונות הטיפול בדיקור סיני לפוריות

הטיפול בדיקור לפוריות משפר את הפריון ותומך בו על-ידי כך שהוא מאפשר להביא את מלוא הפוטנציאל לידי מימוש ולייצר את הזרימה הנכונה והרצויה לרחם. בכך הוא מסייע לעבות את רירית הרחם ולהעלות את הסיכוי לקליטה והשתרשות של העובר.

טיפול טבעי בבעיות פוריות מסייע במקרים של איכות ביצית ירודה, על-ידי תמיכה ושיפור תפקוד השחלות בעזרת דיקור וצמחי מרפא ספציפיים, המותאמים באבחנה סינית מדויקת.

חיזוק המערך האנרגטי חשוב כתמיכה בבניה נכונה של התמציות ורירית הרחם, בגדילת הזקיק והביצית וכתמיכה והרגעה בפן הנפשי.

נתאלי הלר גמפל, מטפלת ברפואה סינית בנשים בפריון ובהריון
הטיפול בדיקור לפוריות משפר את הפריון ותומך בו על-ידי כך שהוא מאפשר להביא את מלוא הפוטנציאל לידי מימוש ולייצר את הזרימה הנכונה והרצויה לרחם.

לאחר שנים של עבודה קלינית עם מטופלים ומטופלות, נכחתי לראות את החשיבות שיש לטיפול של שלוש הרמות והרבדים השונים: דיקור, תזונה/צמחים ועבודה תודעתית והתוצאות מדברות בעד עצמן.

במרכז רפואות עומדת נתאלי הלר גמפל, מומחית לטיפול טבעי בבעיות פוריות. דיקור סיני מסייע להורדת המתח הנפשי, איזון הגוף וצמצום תופעות הלוואי הכרוכות בטיפולים הורמונליים, עידוד התנועה הנכונה של דם לרחם ולשחלות, חיזוק הגוף וחיבור של האישה עם הרחם גם ברמה תודעתית.

לפרטים וקביעת תור

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

נתאלי הלר גמפל - מטפלת ברפואה סינית

נתאלי הלר גמפל מטפלת מוסמכת ברפואה סינית קלאסית ונטורופתית N.D, בעלת נסיון טיפולי של  מעל עשר שנים.
נתנאלי משלבת בטיפול בראיה רב מערכתית הכוללת רפואה סינית, נטורופתיה ועבודה תודעתית.
למידע נוסף >

  פניה למומחים של רפואות
  אינסטגרם
  הצטרפו לקבוצת הפייסבוק
  צוות המומחים
  שיטות טיפול
  יצירת קשר

  לנצח את המשקל הגבוה עם תכנית Be.Eat.Well מבית רפואות

  התכנית בליווי צמוד של המומחים שלנו וכוללת 4 שלבים מותאמים אישית המבוססים על הרפואה הסינית, כדי להבטיח הצלחה שתישאר אתכם לאורך זמן

  רוצה לשמוע עוד? השאר\י פרטים כאן >>

  לפרטים נוספים על התכנית לחצו כאן.

  פתיחת שיחה עם נציג
  שוחחו איתנו
  שלום!
  נשמח לעזור לך, לחץ/י כאן ליצירת קשר בווטסאפ