סוכרת, כמו גם לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה והשמנת יתר הינם חלק מ"התסמונת המטבולית" ומהווים גורמי סיכון עיקריים להתקפי לב ואירועי מוח.

ב"רפואות" אנחנו מציעים טיפול מקיף וליווי אישי אשר בעזרתו ניתן לסייע בהורדת סוכר בדם ו-HbA1c, הקטנת מינון התרופות והאינסולין ולאפשר לחיות חיים נורמליים ככל האפשר.

מהי סוכרת?

בעולם המודרני תצרוכת הסוכר גבוהה פי כמה ממה שהגוף שלנו מסוגל להכיל כך שמערכות הגוף או לא מייצרות מספיק אינסולין שיפרק את הסוכר או שהגוף מפתח תנגודת לאינסולין. ההערכה היא שקרוב ל-500 מיליון בני אדם בעולם סובלים מסוכרת, ובישראל כ-435,000 חולים בסוכרת ועוד כ-200,000 אשר אינם מאובחנים ובנוסף מספר רב של אנשים במצב טרום-סכרתי, דקה לפני שהכל מתחיל להסתבך.

מחלת הסוכרת היא מחלה כרונית המתרחשת כאשר הלבלב אינו מייצר מספיק אינסולין או כאשר הגוף אינו יכול להשתמש באינסולין אשר הוא מייצר. אינסולין הוא הורמון המווסת את רמת הסוכר בדם והתוצאה היא רמות סוכר גבוהות בדם (היפרגליקמיה), מה שמוביל לאורך זמן לנזק חמור ללב (סיכון מוגבר להתקפי לב ושבץ), כלי דם (נוירופתיה בכפות הרגליים המובילה לכיבים וכריתת גפיים), עיניים (עיוורון כתוצאה מרתינופתיה סוכרתית), כליות (כשל כלייתי) ועוד.

למידע נוסף בנושא טיפול בסוכרת, צרו קשר

שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

סוגי סוכרת

קיימים 3 סוגים של סוכרת:

סוכרת סוג 1 – המכונה גם סוכרת נעורים או סוכרת תלוית אינסולין, מאופיינת בייצור אינסולין לקוי על ידי תאי הביתא בלבלב ודורשת הזרקה תדירה של אינסולין.

סוכרת סוג 2 – סוכרת שאינת תלויית אינסולין, נובעת משימוש לא יעיל של הגוף באינסולין. כ-90% ממקרי הסוכרת בעולם הם סוכרת מסוג 2. במידה רבה תוצאה של עודף משקל הגוף וחוסר פעילות גופנית

סוכרת הריונית – היפרגליקמיה, עם ערכי גלוקוז בדם מעל לנורמה אך מתחת לאלה של סוכרת, המתרחשים במהלך ההריון.

התסמינים העיקריים לסוכרת

אצל רוב האנשים, סוכרת תתגלה בבדיקות דם אקראיות. כשרמות הסוכר בדם מאוד גבוהות יתכן ויופיעו סימנים כגון השתנה מרובה, צמא רב, יובש בפה, עייפות משמעותית, רעב, הפרעות תחושה בגפיים (נימול, עקצוץ וכו).

מה הגורמים לסוכרת?

תזונה לקויה הכוללת הרבה סוכר, השמנת יתר, אורח חיים לחוץ מחד ומצד שני ישיבה מרובה וחוסר פעילות גופנית, גנטיקה ואפילו תרופות מסוימות.

מחקר שפורסם לאחרונה הראה ששימוש ממושך בתרופות ממשפחת הסטטינים, המשמשות להורדת כולסטרול מכפילות את הסיכוי לפתח סוכרת או להחמיר את המצב הקיים.

הטיפול בסוכרת

הטיפול העיקרי הוא מניעתי, בעזרת שינוי אורחות חיים כולל תזונה נכונה ופעילות גופנית.

במקרים רבים נדרש טיפול תרופתי וקיימות מספר סוגי תרופות שהעיקריות בינהן מעלות את הרגישות של תאים לאינסולין, מגבירות הפרשה של אינסולין או מאטות את תהליך השחרור של גלוקוז לדם. הבעיה העיקרית היא שתרופות ממסכות על הבעיה האמיתית ורבים ממשיכים לחטוא בזמן שהם מטפלים בעצמם, בשיטת "יהיה בסדר". לתרופות יש גם תופעות לוואי בשימוש לאורך זמן כמו השמנה, החלשות עצמות, והגברת סיכון למחלות לב.

 

מכיון שסוכרת היא מחלה כרונית, הטיפול בה מצריך ליווי לאורך זמן.
מחקרים הראו שמרבית המטופלים בוחרים בתמיכה לאורך זמן שמסייעת להם בהתמדה בשינוי אורחות חייהם

הטיפול הטבעי בסוכרת

איך יכולה הרפואה הסינית לסייע בהתמודדות עם סוכרת או למנוע התפתחותה?

הרפואה הסינית קיימת אלפי שנים, וסוכרת תוארה כבר בכתבים העתיקים כמחלה של "צמא והתשה" בשל הסימפטומים העיקריים של צמא, רעב והשתנה מרובה (איבוד נוזלים).

המערכות הנפגעות במצב של צמא ורעב הן מערכת העיכול כמובן אך יחד איתה מערכת הכליות שאחראיות על אצירת נוזלים ושמירה על האנרגיה של הגוף. כתוצאה מפגיעה בשתי המערכות האלו מתחיל תהליך של איבוד משקל, איבוד נוזלים ועייפות גדולה.

הטיפול ברפואה סינית מקיף וכולל דיקור, צמחי מרפא סיניים (חלקם מורידים את רמות הסוכר באופן ישיר), המלצות תזונה מותאמות אישית ושינוי אורח חיים. כל אלה יכולים, בשילוב עם הטיפול התרופתי, לסייע בהורדת רמות הסוכר ו-HbA1c, הקטנת מינון התרופות והאינסולין ולאפשר ניהול חיים נורמליים ככל האפשר.
דגש מיוחד בטיפול מושם על שמירת רמות סוכר מאוזנות ועל הורדה במשקל, שכן מחקרים הראו שכל ק"ג ירידה במשקל מוריד את הסיכוי להתפתחות המחלה ב16%.
תוכנית הבריאות לנצח את הכולסטרול

כיון שמדובר במחלה כרונית, הטיפול בה מצריך תמיכה וליווי במטופלים לאורך זמן, ואכן מחקרים הראו שתמיכה במטופלים מעלה את יכולת ההתמדה ורוב מוחלט
מהמטופלים ביקש להישאר בתוכנית תמיכה.

לנצח את הכולסטרול, הסוכר ולחץ הדם הגבוהים – ב-6 שבועות בלבד

תוכנית 6 השבועות שפותחה ב"רפואות" כוללת 4 שלבים מותאמים אישית שיבטיחו הצלחה שתישאר אתכם לאורך זמן:

  1. אבחנה אישית על פי הרפואה הסינית, כמשלימה לטיפול אותו מקבל המטופל בקופ"ח/מרפאה.
  2. טיפולי דיקור והתאמת פורמולת צמחי מרפא וחליטות תה שהוכחו מחקרית כמאזנות סוכר.
  3. ייעוץ תזונתי מותאם אישית, על פי סגנון החיים של המטופל.
  4. מפגש קבוצתי חודשי, ערכת חליטות מותאמת אישית במתנה, ספרון מתכונים מותאמים אישית וסרטונים, טיפים ומחקרים.

התוכנית בליווי אישי צמוד של ד"ר גיל ברזילי PhD.

בפני כל אדם עומדים אתגרים רבים. אנחנו פה בשבילכם.

לפרטים והצטרפות לתוכנית, צרו קשר

שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

ד"ר גיל ברזילי מטפל סיניד"ר גיל ברזילי Dipl CM PhD. מטפל ברפואה סינית, יפנית ותזונה מסורתית. גיל הינו בוגר בהצטיינות של לימודי רפואה סינית בקמפוס ברושים. בנוסף, השלים גיל לימודי התמחות של שנה בתזונה מקרוביוטית וסינית בשיטת TEF, ושנתיים לימודי התמחות ברפואה יפנית על פי קיקו מטסומוטו.

לגיל תואר בביולוגיה מולקולרית מה-Imperial College, אוניברסיטת לונדון, ודוקטורט מאוניברסיטת אוקספורד בחקר הסרטן. הוא החוקר הראשי ב-11 מאמרים בכתבי עת מדעיים מובילים. למידע נוסף >

אינסטגרם
הצטרפו לקבוצת הפייסבוק
טלפון
צרו קשר

משרת/ת במילואים? מגיעה לך

הטבה מהמדינה ברפואות!

כל מי ששרת.ה לפחות 30 יום החל מה 7.10 במסגרת צו חירום, זכאי.ת לסיוע חד-פעמי מהמדינה למימון טיפול רגשי, נפשי ומשלים. ניתן לממש ההטבה גם לטובת טיפולים בבן/בת הזוג וילדים מתחת לגיל 14.ניתן למימוש עבור טיפולים במרכז רפואות, להגיש את הקבלות לקרן המילואים – ולקבל החזר מהמדינה

פתיחת שיחה עם נציג
שוחחו איתנו
שלום!
נשמח לעזור לך, לחץ/י כאן ליצירת קשר בווטסאפ