אנחנו חיים בעולם של שינויים.

הטבע משתנה בצורה קבועה דרך עונות השנה, היום מתחלף ללילה השאיפה לנשיפה.

במסורת ובאסטרולוגיה הסינית הזמן עצמו מתואר כחומר בעל הגדרה, הנע במחזוריות קבועה ולכן לוח השנה הסיני יכול לשמש כלי הנועד לחיזוי והבנה של ההווה העבר והעתיד.

אחת מאסכולות  האסטרולוגיה הסינית  העתיקות ביותר לאבחון האישיות, לחיזוי ואף לייעוץ עסקי ושידוכים היא שיטת “ארבעת עמודי הגורל”  BA ZI (המבוססת על הגזעים והענפים ).

לוח השנה הסיני מורכב מחיבור של שתי אנרגיות ומתואר ע”י שתי סימניות. אנרגיה שמיימית הנקראת-גזע ומתארת קרינה שמימית –מיוצגת ע”י אלמנט מתוך חמשת האלמנטים ביין או ביאנג. ואנרגיה ארצית הנקראת –ענף המתארת קרינה ארצית- מיוצגת ע”י חיה מתוך הזודיאק-12 החיות הסיניות .12 החיות הסיניות הינן: עכברוש, שור, נמר, ארנבת, דרקון, נחש, סוס, כבש, קוף, תרנגול, כלב וחזיר. לכל אחת מהחיות  משויך לאחד מחמשת האלמנטים (עץ, אש, אדמה, מתכת או מים).

בכל שנה קיים חיבור של גזע וענף המתארים חיבור של שני כוחות, שתי איכויות שונות אשר יוצרות איכות שלישית . הבנת האנרגיה של השנה מתקבלת ע”י הבנת היחסים בין הגזע לענף.לוח השנה הסיני משלים מחזור כל 60 שנה כך שניתן להבין את האפשרויות שיגיעו השנה דרך הסתכלות 60 או 120 שנה אחורה.

בכל שתים עשרה שנה מגיעה אותה חיה המתארת את הקרינה הארצית . גם לפני שתים עשרה שנה, בשנת 2006 השנה היתה שנת הכלב אולם בשנת הכלב הקודמת הצטרף אלמנט האש-כהשפעה שמיימית ואילו השנה לשנת הכלב מצטרף הגזע השמיימי שהינו -אדמה.

שנת הכלב מביאה אלינו השנה את האיכויות של הכלב. זו היא שנה שמחזירה אותנו הביתה, פנימה לחיפוש אחרי האמת, הערכים שלנו ה”מצפון” שלנו. הכלב הינו חיה טריטוריאלית הקשורה למרחב האישי שלה. נאמנה לבעליה, מסורה, חברית  ומאוד מעשית. הכלב נחשב החיה הרצינית ביותר מבין 12 החיות ומאחר והוא קשור לעונת הסתיו  התכונות של הכלב כ”שומר” ואלפא,  מייצגות שנה שבה יש משקל רב להחלטות ולמעשים. השנה הכלב מציע לכולנו לעשות “בדק בית” . לנקות ולקלף כל מערכת אמונות שכבר לא נכונה כדי להכין את השטח למה שנכון ואמיתי , לטפח חברויות, משפחה ולחזור לערכים המהותיים- כל אחד בדרכו.

זו היא שנה שאותה חשוב לנצל כדי לחזור למה שחשוב באמת.

הכלב קשור ללב- הוא נחשב “מאחסן האש” מבחינה אנרגטית (מבחינת שלבי הגדילה של אלמנט האש) וקשור מאוד לעולם הרגשי ולתשוקה הפנימית לחיים. הכלב קורא לנו להיות בקשר עם הרגש והאינטואיציה ולהיות קשובים למרכז הפנימי שלנו המסמן מה חשוב, מה נכון. הכלב הינו החיה האחת עשרה – אלמנט אדמה. הכלב נמצא על מצפן  הפנג שואי (לו-פאן)בכיוון צפון מערב  ומתאר את הזמן של סוף הסתיו- סוף תהליך הנקיון שעלול להגיע גם עם הרס ועוצמה ואשר מביא לריפוי מחדש. קילוף של גלדים-כדי לגלות חיים חדשים ואת פתיחת הלב  מחדש (כ-לב). זהו זמן של מסירות, גילוי האהבה והמחויבות  האמתית . הכלב מתחבר השנה עם אלמנט אדמה נוסף אשר מגיע מהגזע השמיימי, החיבור בין שני כוחות של אדמה נקרא בסינית Fei-kong  והוא מתאר עצמה בלתי רגילה.

אלמנט האדמה נחשב ממילא העצמתי ביותר מכל חמשת האלמנטים. הוא האלמנט השומר על איזון, המנתב  ומגשר בין עונות השנה ומאזן בין היין ליאנג.

כמו כל דבר בחיים, הסוד הוא במינון-והשנה, יש הרבה יותר מידי אדמה.חוסר איזון זה יכול לייצר עצמה חזקה מידי אשר הביטוי שלה עלול להיות דרך תופעות הקשורות ל”עודף חומר” והרצון לשחרור.הביטוי המציאותי עלול להיות דרך רעידות אדמה, קריסות של מבנים, והרבה פעילות מתחת לפני השטח ובתוך האדמה, בתוך מנהרות ומאחורי הקלעים.

עלולות להיות התקוטטויות שלטוניות וארגוניות  אשר יכולות בסופו של דבר להביא מציאות חדשה וטריה. אולם קודם לכן צפוי זעזוע וערעור הממוסד והנראה בעיננו כיציב.

רעידות אדמה הינן נושא העולה בישראל יותר ויותר כמציאות עתידית וכיצד להערך אליה. השנה הכלב עלול לאתגר אותנו בנושא-וחשוב מאוד להערך לכך. באופן כללי חשוב לתת תשומת לב לבית ולסביבה הקרובה. לתקן, ולטפח את המקום המוגן ,הבית- ולדאוג שאכן ביכולתו להגן עלינו.

מאחר וזו היא שנה שבה אלמנט האדמה מוגבר, אלמנט הקשור עם מערכת העיכול, התאים והלבלב, קיים  סיכוי גבוה יותר ורגישות למחלות כגון סכרת, מחלות של מערכת העיכול וגידולים למיניהם. זו היא שנה מאתגרת בנושא זה אולם יכולה להביא עימה פתרונות ,תרופות וגילוייים חדשים אשר יכולים לסמן נתיב חדש בריפוי מחלות אילה.

בשנת הכלב אלמנט האש שמייצג אופטימיות וחופש כלכלי – מתכנס פנימה אל תוך האדמה והתוצאה יכולה להיות שינוי בכלכלה ובעיקר בעולם הבורסה והמניות, האטה ותקיעות.

הכלב נחשב חיה של אדמה ומסתור, ולכן צפויים גילויים מתחת לפני הקרקע. הרבה גילויים ארכיאולוגים, עתיקות וקברים. בשנת 1922, שנת הכלב- התגלה לדוגמא קבר תות אנך אמון.

פתיחת קברים נחשבת גם פתיחת סודות ומידע מהעבר. השנה יכולים להתגלות “סודות”  ולצאת מידע שהיה “קבור” נסתר מין העין.

שנה זו עלולה להיות מאתגרת ולכן מומלץ לנצל אותה נכון ולהתחבר אל הערכים החשובים באמת – מציאת המרכז והשקט הפנימי, הבטחון האמיתי, הכנות והחברות.

  פניה למומחים של רפואות
  אינסטגרם
  הצטרפו לקבוצת הפייסבוק
  צוות המומחים
  שיטות טיפול
  יצירת קשר
  לנצח את הכולסטרול, הסוכר ולחץ הדם הגבוהים!

  רוצים לשמור על בריאותכם מקרוב?

  הרשמו לניוזלטר שלנו וקבלו מידע עדכני ומקצועי בנוגע לבריאותכם

  This field is for validation purposes and should be left unchanged.

  פתיחת שיחה עם נציג
  שוחחו איתנו
  שלום!
  נשמח לעזור לך, לחץ/י כאן ליצירת קשר בווטסאפ