שיטת IPEC, היא אינטגרציה טיפולית מתוחכמת ויעילה שמהווה פריצת דרך, הן בתפיסתה והן ביעילות שלה, וזוכה להתעניינות הולכת וגוברת בקרב אנשי מקצוע בתחום הרפואה הקונבנציונלית, המשלימה ובריאות הנפש. הסיבה נעוצה בפשטות הגישה הטיפולית, בתוצאות הטובות שחווים המטופלים ובעובדה שהיא מבוססת על שילוב מיטב שיטות הריפוי האלטרנטיביות.

משמעות ראשי התיבות IPEC:
Integrated Physical Emotional Clearing ובעברית: ניקוי פיזי רגשי משולב.

שיטת הטיפול פותחה בארה"ב, והובאה ארצה על ידי עדי שאנן, מאסטר ברפואה סינית, שהיטיב לזהות את העוצמה והפוטנציאל שבגישה, כבר בשנת 1997, עת פגש בד"ר קניג במהלך ביקור בארה"ב.
בגישה הטיפולית מיושמים רעיונות וטכניקות מתחומים כגון: קינסיולוגיה יישומית, רפואה סינית, הומיאופתיה וטיפול אנרגטי. כמו כן נסמכת השיטה על ידע מרפואה מערבית, אנטומיה, פיזיולוגיה פסיכולוגיה ועוד.

בבסיס הטיפול עומדת התפיסה ההוליסטית, לפיה האדם הוא מערכת, שבה קיימת זרימה מתמדת של אנרגיה, בין כל חלקיה, גוף ונפש כאחד. לפיכך, בעיה גופנית עלולה להיות תוצאה של חוסר איזון רגשי ובעיה רגשית, עלולה להיות תוצאה של חוסר איזון גופני. לפי תפיסת טיפול IPEC, רגישות יתר היא תגובה מיותרת או מוגזמת של הגוף, למפגש עם גורם רגשי או פיזי (למשל אלרגן), שהגוף מזהה כשלילי. בטיפול IPEC ניתן לבטל רגישויות אלו, פיזיות ונפשיות כאחד, ובכך לשפר את בריאותו הכללית של המטופל.

הערכת הבעיה נעשית על ידי מבחן שרירים (Muscle Test) – טכניקה המבוססת על ההבנה שלכל דבר ביקום יש שדה אנרגטי ייחודי משלו. שדה זה מגיב ומשתנה כאשר האדם בא במגע עם גורמים שונים ומושפע גם ממחשבות ומרגשות. אנרגיה (בסינית: QI) היא המזון והכוח המניע את מערכות ואיברי הגוף. חסימה או חולשה בזרימת האנרגיה, שבאה לידי ביטוי בסימפטומים כלשהם, תתבטא גם בהיחלשותו של שריר מייצג, הנבחן במבחן-שרירים.
במהלך ההערכה, המטפל בוחן את מתח השריר בזרוע המטופל אל מול חומרים, מחשבות, רגשות ורעיונות, החשודים כיוצרי חסימה אנרגטית וכגורמים לפיכך לתגובות פיזיות של אלרגיות מחלות פסיכוסומטיות ומגוון סימפטומים.

בשלב הטיפול מפעילים טכניקות שונות לפתיחת החסימות האנרגטיות ובמקביל לטיפול, הסימפטומים מתחילים להעלם. בטיפול באלרגיות, משנים את הזיכרון השלילי של הגוף על מנת שלא יגיב עוד לגורם שטופל.

רגשי מאפשר על ידי ניקוי ושינוי מערכת האמונות הפנימית של הגוף ושל תת המודע,שחרור יעיל מטראומות, אמונות ומטענים רגשיים שליליים, כגון: פחדים, כעסים, דימוי עצמי נמוך, חרדה, אשמה, בושה, אובדן, הכחשה ועוד.
טיפול זה יעיל, לפיכך, במצבים של דיכאון, מתח נפשי, חרדה אקוטית או כרונית, פוביות, בעיות אכילה, התנהגות כפייתית, קשיי ריכוז וזיכרון ועוד. כמו כן תורם הטיפול להעלאת המודעות, הערך העצמי ויכולת הבחירה חופשית.
שיטת IPEC יעילה ביותר בטיפול במחלות ומצבים פסיכוסומטיים, המשלבים קושי רגשי וביטוי גופני. הטיפול מתייחס למקור הבעיה ואינו סימפטומטי, לכן אין צורך להמתין להתפרצות או להתקף.
בשל ייחודיות השיטה, ניתן לטפל ביעילות גם בתינוקות וילדים קטנים.

מבחן השרירים (Muscle Test)

מבחן השרירים הוא כלי הערכה טיפולי המבוסס על עקרונות תאוריית הקיניסיולוגיה (תורת התנועה) והביו-אנרגיה, ועל ההבנה שלכל גורם ביקום יש שדה אנרגטי ייחודי. שדה זה מגיב ומשתנה כאשר האדם בא במגע עם גורמים שונים ומושפע גם ממחשבות ומרגשות.
ישות האדם – גוף ונפש, היא מערכת אחת בעלת זרימה אנרגטית בין חלקיה השונים. חסימה / חולשה בזרימת האנרגיה, שבאה לידי ביטוי בסימפטומים כלשהם, תתבטא גם בהיחלשותו של מתח שריר מייצג, הנבחן במבחן-שרירים.
במהלך ההערכה, המטפל בוחן את מתח השריר בזרוע המטופל אל מול חומרים, מחשבות, רגשות, ורעיונות, החשודים כיוצרי חסימה אנרגטית וכגורמים לפיכך למגוון סימפטומים פיסיים, אלרגיות ומחלות פסיכוסומטיות.
מבחן השרירים בודק את השינוי האנרגטי בגוף על ידי בדיקת מתח-טונוס (חזק/חלש) של שרירים שונים בגוף (אך בד"כ שריר הזרוע, שנמצא כנוח וכמתאים ביותר) בתגובה להפעלת לחץ קל על השריר.

שיטה זו מאפשרת הערכה מלאה לגבי מצב בריאותו של המטופל, הגורמים השונים למצב זה ודרכי הטיפול בבעיה ומאפשרת בדיקה מהימנה של מידת הצלחת הטיפול.
שימוש בנקודות רפלקס במרידיאנים (ערוצי אנרגיה) השונים מאפשר איתור איברים ורקמות חסומים או קשיים רגשיים וטיפול בהם.
בהערכה רגשית, המטפל עובד ישירות עם הצד הלא מודע של המטופל, דרך הגוף, ומאתר באופן מילולי ובלתי מילולי, דרך מבחן תגובת השריר, את הנושאים הבעייתיים.

השיטה מצריכה אובייקטיביות מצד המטפל, יכולת הנבנית מהכשרה ואימון מתמשך.
ד"ר George Goodhart, כירופרקטור, פיתח את מבחן השרירים לפני כ-40 שנה, ובעקבותיו הופיעו תאוריטיקנים ומטפלים, כירופרקטורים ופסיכולוגים אשר הרחיבו את היריעה היישומית של כלי זה.
בעשר השנים האחרונות ניכרת האצה מתמדת בשימוש במבחן השרירים ויותר מרפאים מתמחים בשיטה זו, מאחר שהם מזהים את הפוטנציאל הרב הגלום בה.
ב-1992 התוודע ד"ר קניג למבחן השרירים, ולפוטנציאל שלו ככלי הערכה טיפולי שמגשר בין הגוף לנפש ושילב אותו כחלק מרכזי בשיטת IPEC.

התהליך הטיפולי

בטיפול הפיסי (אלרגיות) אנו יוצרים חשיפה מבוקרת על ידי החזקת בקבוקון המייצג את האנרגיה הגורמת לרגישות (אלרגן), ובו זמנית, בטיפול אנרגטי, יוצרים תנועה וזרימת אנרגיה לאורך המרידיאנים (ערוצי אנרגיה) בגוף.
הגוף מקבל מידע של זרימה אנרגטית בזמן חשיפה לחומר הבעייתי (מצב הפוך לחסימה האנרגטית שהתבטאה במבחן השרירים), ומשנה את הזיכרון השלילי של מערכת החיסון לגורם זה.
השינוי האנרגטי מתבטא מייד במבחן השרירים אך דרוש זמן נוסף, בדרך כלל כ-25 שעות ושימוש באחת או יותר מאחת עשרה תמיסות הומיאופתיות, שתוכננו לעבודה בטיפול אנרגטי מסוג זה, כדי שהשינוי יהפוך לקבוע. בזמן זה מתבקש המטופל למלא אחר הוראות שונות שיבטיחו את הטמעת הטיפול ברובד הפיסי.
לרוב מספיק טיפול אחד לכל אלרגן. בשיטה זו ניתן לטפל ביעילות גם בפולשים חיצוניים – וירוסים, חיידקים,פטריות וטפילים.

בטיפול הרגשי מתבצעת הערכה דרך מבחן השרירים לאיתור אמונות, רגשות ומחשבות שליליים, ובירור המחסומים הרגשיים שהודחקו לתת המודע פועלים בתוך הגוף ומתבטאים בפחדים, חרדות, טראומות, קונפליקטים, כעסים, דיכאונות, דימוי עצמי נמוך, ועוד.
אנו משתמשים בטכניקות טיפוליות מרפואה סינית, קיניסיולוגיה יישומית, Neuro – Emotional Technique, דמיון מודרך, איזון המיספרות (אונות) המוח, איזון צ'קרות, פרחי באך, Thought Field Therapy ועוד – על מנת ליצור ניקוי ושינוי אנרגטי של תכנים ברמת תת-המודע והלא-מודע של המטופל.
התוצאה – שחרור יעיל ומהיר מטראומות ומצבים רגשיים לא פתורים, העלאת המודעות העצמית ויכולת הבחירה החופשית.

  פניה למומחים של רפואות

  קביעת פגישה
  צוות המומחים
  שיטות טיפול
  יצירת קשר
  הצטרפו לקבוצת הפייסבוק

  לנצח את המשקל הגבוה עם תכנית Be.Eat.Well מבית רפואות

  התכנית בליווי צמוד של המומחים שלנו וכוללת 4 שלבים מותאמים אישית המבוססים על הרפואה הסינית, כדי להבטיח הצלחה שתישאר אתכם לאורך זמן

  רוצה לשמוע עוד? השאר\י פרטים כאן >>

  לפרטים נוספים על התכנית לחצו כאן.

  פתיחת שיחה עם נציג
  שוחחו איתנו
  שלום!
  נשמח לעזור לך, לחץ/י כאן ליצירת קשר בווטסאפ 👇