מי מאיתנו אינו משתוקק לשקט פנימי, דממה ורוגע? מי מאיתנו לא רוצה שלווה שבה הדברים נעשים מאליהם ללא דאגה ומאמץ, לחכמים הסינים היתה תשובה מעניינת ולא צפויה לשאלה הזו.
הסימנית “שקט – שלווה פנימית“ מורכבת משתי סימניות. בצד השמאלי מצוירת הסימנית “כחול-ירוק“. סימנית זו נחשבת חיובית מאוד, והיא מופיעה בצירופים חיוביים אחרים כגון “טהור“, “מהות“ ו“שלום“. לצדה, מימין, מופיע ציור של שתי ידיים מתקוטטות: ציור שמשמעותו קונפליקט, מריבה, מאבק או תחרות. מה רצו לומר לנו הסינים הקדמונים בצירוף מוזר זה, שכאילו סותר את עצמו? טיהור קונפליקט? מאבק מהותי? ומה לקונפליקט, תחרות ומאבק ולשלווה פנימית ושקט

בתרבות המזרח קיימים סיפורים רבים על חכמים זקנים ונזירים מוארים שחיפשו דרך להשקיט את רוחם ולמצוא מזור לסבלה של האנושות. כבר אז הבינו חכמים אלה שגם אם נברח למקומות שקטים כמו ההימלאיה, לא תהיה זו ערובה להשגת שלווה פנימית. הרעש האמיתי, ידעו החכמים, מצוי בתוכנו. מקורו באותן “שתי ידיים מתקוטטות“: הוא נובע מהקונפליקטים הפנימיים שלנו. בהימצאותה של סימנית הקונפליקט בתוך הסימנית שמשמעותה שקט פנימי מרמזים לנו החכמים הקדמונים שהדרך להשגת שלווה פנימית היא למקד את המבט פנימה, ולא החוצה. להתרכז בקונפליקטים הפנימיים שלנו, להביט בהם במבט מודע ולהחליט לשחררם. יש לטהר את המאבקים הפנימיים שלנו, להתעלות מעל המהומה שבתוכנו, שמורכבת מהתלבטויות, לחצים ומחשבות סרק. רק אז, כשיתפוגגו המאבקים הפנימיים, נגיע להרפיה האמיתית. ומה יקרה באותו מצב מופלא של שקט?
הקשיים והמחלוקות ייפתרו מעצמם. הדממה תאפשר לנו לראות את המציאות במבט אובייקטיבי. השקט יעזור לנו לחוש את המרכז הפנימי שלנו ולרענן את ההכרה ואת הגוף.

  פניה למומחים של רפואות

  קביעת פגישה
  צוות המומחים
  שיטות טיפול
  יצירת קשר
  הצטרפו לקבוצת הפייסבוק

  לנצח את המשקל הגבוה עם תכנית Be.Eat.Well מבית רפואות

  התכנית בליווי צמוד של המומחים שלנו וכוללת 4 שלבים מותאמים אישית המבוססים על הרפואה הסינית, כדי להבטיח הצלחה שתישאר אתכם לאורך זמן

  רוצה לשמוע עוד? השאר\י פרטים כאן >>

  לפרטים נוספים על התכנית לחצו כאן.

  פתיחת שיחה עם נציג
  שוחחו איתנו
  שלום!
  נשמח לעזור לך, לחץ/י כאן ליצירת קשר בווטסאפ 👇