ביופידבק היא שיטת טיפול המיועדת לויסות רגשי ולהתמודדות טובה יותר עם מתח נפשי ופיזי. במהלך טיפול ביופידבק המטופל מחובר לחיישנים באמצעות כף היד אשר מודדים מדדים שונים כגון דופק, טמפרטורה, מוליכות חשמלית ושונות קצב הלב.

בעזרת חיישנים אלו, המערכת אוספת נתונים אודות תפקוד מערכת העצבים האוטונומית ומציגה אותם בתוכנה באמצעות גרפים. על ידי טכניקות הנחיה שונות המטפל מנחה את המטופל בתרגילים לויסות מערכת העצבים בתוכנית המתואמת ספיציפית אליו.

מטרת הטיפול היא השבת האיזון תוך מתן משוב מדויק באמצעות המערכת על מנת לראות את הצלחות ומדדי השיפור.

מהו סטרס?

סטרס הוא מנגון קדום המופעל בגוף בצורה אוטומטית, מטרתו של הסטרס הייתה במקור להגן עלינו מפני סכנות ולאפשר הישרדות.

בזמן סטרס מופרשים בגוף הורמונים אשר גורמים להפעלת מערכת העצבים הסימפטטית שלנו.

מערכת העצבים הסימפטטית גורמת לנשימה מהירה, האצת קצב הלב, הרחבת כלי הדם והכוונת הדם לאזור הגפיים תוך הפחתת הזנה לאיברים הפנימיים מה שלאורך זמן יפגע בתפקודם התקין.

הסטרס מאפשר התמודדות טובה אל מול סכנות, אך בעולם המודרני אנחנו חווים מצב של סכנה בתדירות גבוהה, מה שלא מאפשר למערכת להרגיע את פעילותה וכך לאורך זמן נגרם נזק גופני ונפשי.

כיום מוכחות מעבר לכל ספק השפעותיו השליליות ארוכות הטווח של הסטרס שבאות לידי ביטוי בשלל מחלות כגון מחלות כאב, מחלות אוטואימיוניות, סכרת, מחלות מטבוליות, יתר לחץ דם, חרדה ועוד.

איזון מערכת העצבים באמצעות טיפול ביופידבק

על ויסותה של המערכת הסימפטטית אחראית המערכת הפארא סימפטטית שמושפעת מאוד מפעילותו של עצב הואגוס. מערכת זו אחראית על מצב רגיעה של הגוף וגורמת בין היתר להאטת קצב הלב, ירידה בלחץ הדם והגברת פעילות המעיים.

באמצעות הביופידבק אנחנו יכולים לאבחן במדוייק את מצב המערכת הסימפטטית והפארא סימפטית ולשקף את מצבם למטופל. במהלך הטיפול המטופל לומד כיצד לבלום או לשפעל את המערכת הרצויה ובכך הוא מגיע לאיזון כללי של מערכת העצבים.

הוכח קלינית כי שפעול וויסות נכון של מערכת העצבים משפר את המצב הבריאותי הכללי ומסייע מאוד בבעיות כאב, חרדה, חוסר שקט, בעיות שינה, מיגרנות ועוד.

הטיפול יוצר שיפור בחוסן הנפשי של המטופל והתמודדות טובה יותר מול מצבים רגשים.

לפרטים נוספים אודות טיפול ביופידבק, צרו קשר
  נועה ליפשיץ שטרן
  נועה שטרן ליפשיץ

  מטפלת בכאבים אורתופדיים, פציעות ספורט וסטרס בעזרת דיקור סיני, צמחי מרפא, הדרכה וליווי לשינוי אורחות חיים.

  למידע נוסף >

   פניה למומחים של רפואות   אינסטגרם
   צוות המומחים
   שיטות טיפול
   יצירת קשר
   הצטרפו לקבוצת הפייסבוק

   לנצח את המשקל הגבוה עם תכנית Be.Eat.Well מבית רפואות

   התכנית בליווי צמוד של המומחים שלנו וכוללת 4 שלבים מותאמים אישית המבוססים על הרפואה הסינית, כדי להבטיח הצלחה שתישאר אתכם לאורך זמן

   רוצה לשמוע עוד? השאר\י פרטים כאן >>

   לפרטים נוספים על התכנית לחצו כאן.

   פתיחת שיחה עם נציג
   שוחחו איתנו
   שלום!
   נשמח לעזור לך, לחץ/י כאן ליצירת קשר בווטסאפ ????