אז איך בעצם הסינים הגיעו לדיקור הזה? שאלה ששואל כמעט כול מטופל שני אצלי במרפאה. התשובה אגב אינה טמונה בשאלה איך אלא בשאלה למה. למה מלכתחילה הגה מישהו את הרעיון לנעוץ מתכת בגוף האדם לטובת ריפוי? לפני שאטול את האתגר לפענח את החידה אני רוצה להבהיר כי השפה בה אני משתמש כאן מעט חוטאת למורכבות הפילוסופית הסינית בכלל ולתפישה המאוד מורכבת של בריאות האדם כפי שהיא מתוארת ברפואה הסינית.

אני נמנע במכוון ממושגים ייחודיים לרפואה ולתרבות הסינית על מנת לפשט את ההבנה. ובכול זאת למה דיקור? אז התשובה למעשה נעוצה בראש ובראשונה בהבדלי התרבות, התרבות הסינית כמו כול תרבות אחרת למעשה ניסתה להבין את היקום והעולם סביבה. פעולה זו שהייתה כאמור נחלת הכלל הובילה תרבויות שונות להבנות שונות על העולם סביבנו, לא פעם אני שומע שלו רק לסינים הייתה את הטכנולוגיה שלנו יש היום הם היו מגיעים מהר יותר למסקנות שלנו. אני לא מקבל את הקביעה הזו, אני לא מקבל את הקביעה שפעם היינו מאוד חכמים ואז הפכנו לטיפשים וכעת חזרנו להיות חכמים. אני מאמין שלו לסינים הייתה את הטכנולוגיה שלנו הם היו משפרים את המציאות שלהם אחרת לחלוטין וזאת משום שהם היו מחפשים דברים אחרים לחלוטין.

הייחודיות ברפואה הסינית

כאן למעשה נעוץ ההבדל העיקרי בין התרבויות, התרבות הסינית שמה גדש על תנועה וזרימה, על חיפוש של תבניות חוזרות ועל הניסיון להבין מה מפעיל את אותן התבניות. כזה הגיעה לרפואה הסינים חיפשו בגוף את הזורם, את התנועה. וכמו חקלאי המכיר את השדה שלו, כמו רועה המכיר את הטבע סביבו, הם חיפשו את הזרימה ותוך ביצוע של ניתוחי חי בבעלי חיים ובבני אדם הם ראו את זרימת הדם כפקטור העיקרי לשימוש הגוף ושגשוגו וכמו שהמים בנהרות הזורמים מעניקים את החיים והשגשוג לגדה ולשדות כך תנועת הדם בגוף היא זו המביאה את הגוף לבריאות טובה על ידי אספקה של חומרי הזנה והגנה (נשמע מוכר לא?) וכך כשהמסקנה החשובה ביותר היא שימור תנועת הדם בגוף יוצא החוקר לחפש אמצעים לשימור וקידום התנועה. מעניין לחשוב מה אתם הייתם עושים? מגע? מאוד סביר ואף נכון, אך כיצד נגיע אל העומק ומכאן שנולד הצורך להגיע אל החללים הפנימים יותר של הגוף מצד אחד ומצד שני לא להזיק תוך כדי וכם נולד הרעיון שהוא למעשה כמו "מיקרוכירורגיה", החדרה של עצמים בזהירות תוך הימנעות מפגיעה בכלי הדם על מנת לשנות, להסיט את התנועה של הדם. אחרי שהבנו את הלמה האיך הוא לא אלא ניסוי וטעיה או ניסוי ותהיה שהוא תהליך יותר סיני מתבונן באופיו.

אסף מור דיקור סיני לילדים

כאב על פי הרפואה הסינית

כשאנו מדברים על כאב ובמיוחד על כאב הקשור לבעיות אורתופדיות אנו רואים בפשטות תהליך אותו אני מכנה "משולש החולי האורתופדי" ישנו הגירוי הנוירולוגי (בדרך כלל כאב) המאותת לנו שדבר מה אינו תקין, כאן המקום להכניס כי אותו דבר שאינו תקין על פי הרפואה הסינית הוא ירידה או שינוי באספקת הדם הסדירה למקום, כל מי שחווה חבלה קטנה עם שטף דם מבין שלפרק זמן קצר נוצרה פגיעה וישנו שינוי בזרימת הדם, שינוי אותו הגוף מתקן לאט לאט. נחזור אל התחלואה האורתופדית הכאב אותו כולנו מכירים כמאותת שמשהו אינו תקין אינו רק סימפטום אלא חלק אינטגרלי בתהליך המחלה וההחלמה. הכאב מגביר את יצירת התהליך הדלקתי, אותו תהליך שנוצר כחלק מהתיקון של רקמות הגוף (חשוב להדגיש כי לא מדובר בתהליך זיהומי) כאב מגביר את התהליך הדלקתי ואילו התהליך הדלקתי מגביר את הלחץ המכני על האזור הפגוע וכאן הגענו לקודקוד שלישי במשולש המרכיב המכני. הגוף אינו רק מערכת ביולוגית אלא גם מערכת לחצים מכנית הנדסית. נזקים ברקמה פלוס תהליך דלקתי גורמים ללחץ המגביר את הכאב והנה תחלואה כרונית. כאב – דלקת – לחץ מכני.

טיפול בכאב

דיקור סיני הוא אחד המרכיבים היעילים ביותר והבטוחים ביותר "לשבור" את אותו משולש תחלואה כרוני. אותה החדרה מדויקת של מחטים ביד מיומנת יודעת לייצר תנועה טובה יותר של דם ובכך להפחית את הכאב, לזרז את הפינוי של התהליך הדלקתי, להוריד את הלחץ המכני ולאפשר לגוף לתקן את הדרוש לתיקון.

התגובה לדיקור הסיני היא לא פעם מיידית, יש שינוי מידי ברמת הכאב אך כמו שתהליך התחלואה הוא כרוני כך גם אנו כמטפלים בדיקור צריכים לבצע את אותו גירוי אותה "מיקרוכירורגיה" מספר פעמים עד להגעת הגוף לאיזון מחדש.

את הרפואה הסינית למדתי לפני יותר משני עשורים, את ההתמחות באורתופדיה וכאב עשיתי בסין וטאיוואן שם נחשפתי גם לשיטת הטיפול של המורה שלי ד"ר טאן הנקראת שיטת האיזון, הייחודיות של הטיפול הוא בכך שאני אף פעם לא דוקר את המקום הכואב אלא משתמש בטכניקה של דיקור מרחוק, מדויק המפעיל תגובת שרשרת בה המטופל מקבל לא פעם תגובה מיידית ושינוי לטובה ברמת הכאב או בטווחי התנועה. הטכניקה הזו אותה אני מלמד היום בכל העולם מאפשרת לי מעבר לתגובה המיידית ולהקלה גם לבדוק את תוצאות הטיפול תוך כדי הטיפול ולא פחות חשוב לא לגרות את המקום הפגוע באופן ישיר מה שמבטיח בטיחות מרבית בטיפול.

טיפול בכאבי ברכיים, כאבי גב ומכאובים שונים בעזרת דיקור סיני

הטיפול בדיקור הוכיח את עצמו כאחד הטיפולים היעילים והבטוחים ביותר בתחום הכאב והאורתופדיה ובשנים הרבות שעבדתי במרכז הרפואי אסף הרופא עם מיטב האורתופדים צברתי ניסיון רב בטיפול במכאובים שונים מכאבי ברכיים, גב , ירך, כתף ועוד מאוסטואוארתריטיס של המפרקים דרך פריצות דיסק ועד לטריגר פינגר ודורבן.

הטיפול כמובן אינו מוגבל לכאב, הוא אינו טיפול סימפטומטי כאמור הוא מאפשר לגוף ליצר תהליכי החלמה, שיפור והבראה. האני מאמין שלי גורס כי חוסר איזון במקום אחד היכול לגרום לכאב למעשה מוציא לאט לאט את כול הגוף מאיזון ולכן השבת הגוף לאיזון נותנת תוצאות מעולות מעבר כמובן לטיפול ולתיקון המקום הדואב.

לתיאום פגישה ומידע נוסף

   פניה למומחים של רפואות

   קביעת פגישה
   צוות המומחים
   שיטות טיפול
   יצירת קשר
   הצטרפו לקבוצת הפייסבוק

   לנצח את המשקל הגבוה עם תכנית Be.Eat.Well מבית רפואות

   התכנית בליווי צמוד של המומחים שלנו וכוללת 4 שלבים מותאמים אישית המבוססים על הרפואה הסינית, כדי להבטיח הצלחה שתישאר אתכם לאורך זמן

   רוצה לשמוע עוד? השאר\י פרטים כאן >>

   לפרטים נוספים על התכנית לחצו כאן.

   פתיחת שיחה עם נציג
   שוחחו איתנו
   שלום!
   נשמח לעזור לך, לחץ/י כאן ליצירת קשר בווטסאפ 👇