נעה קרן- מתמחה ברפואה סינית בטיפול בנשים הריון ופריון

בשבוע ה-32 להריון, העובר אמור להיות מעוגן עם הראש מטה, בתחילת תעלת הלידה (מצג ראש),
במידה והמצב שונה, נמליץ על טיפול להיפוך עובר. מטרת ההיפוך היא לשנות את מנח העובר למצג ראש, כיוון שמצב זה נחשב כמתאים ובטוח יותר ללידה.
הזמן המומלץ להתחלת היפוך הוא בין השבועות 32-36.

הגורמים למצב עכוז לפי הגישה המערבית הם מבנה הרחם: שלית פתח, שליה נמוכה במיוחד, צורת רחם מיוחדת (כגון מחיצה, רחם חד קרנית), או הימצאות של מבנים אחרים, המפריעים לעובר להתהפך (כגון ציסטות ושרירנים). יתכן כי יאובחן מקור אחר למצב (כגון חולשה של רצפת האגן או עודף מי שפיר).
הטיפול ברפואה הסינית מסתמך על הממצאים המערביים ( אולטרה-סאונד ואבחנת רופא לגבי האפשרות של העובר להתהפך). בנוסף נערך בקליניקה תשאול מקיף של מצב האם. המטפל מגיע לאבחנה ומבדיל בין טיפול במצבי-חולשה: חולשת רצועות, חוסר בנוזלים או חוסר דם, לבין טיפול במצבים של תקיעות באגן, שאינה מאפשרת את התנועה.
קיימים מצבים בהם לא נבצע היפוך: הריון תאומים, מצבי דימום-בהריון, לחץ-דם גבוה, שליית-פתח, או כשמבנה הרחם אינו תקין ואינו מאפשר לעובר מרחב לתנועה.

מהלך ההיפוך ברפואה הסינית

הטיפול הקלאסי, משלב דיקור סיני וחימום נקודה, הנמצאת בקצה האצבע הקטנה של כף הרגל. הטיפול נמשך בין 10 דקות ל-20 דקות, מדובר בתחושת חום נעימה, והטיפול יופסק במידה והמטופלת אינה חפצה בכך מכל סיבה שהיא.
מדובר בטיפול בודד עד שני-טיפולים בקליניקה, ומתן הנחיות להמשך הטיפול בבית. האישה ההרה תחזור על חימום הנקודה בבית, לפחות פעם עד פעמיים ביום, משך חמישה ימים. אחריהם יש לבצע בדיקת אולטרה-סאונד לברר האם העובר התהפך. במידה ולא, המטפל יחליט אם יש לחזור בשנית על הטיפול, למשך 5 ימים נוספים.
יתכן והדיקור ההנחיות יהיו שונות, בהתאם למצב האישה ההרה ולפי אבחנת המטפל.

הסבר מערבי לטיפול הסיני

נמצא כי חימום הנקודהמעורר הפרשת הורמונים נשיים (אסטרוגן ופרוסטגלנדינים), המביאים להתכווצות דפנות הרחםומעודדים פעילות עוברית, הגורמים לעובר להתהפך.
ומחקרים שנעשו נמצא שאחרי טיפול ברפואה סינית כ-70% מהעוברים התהפכו והאישה ילדה בלידה רגילה. מצורפת דוגמת מחקר, שבדק 260 נשים בשבוע ה33 להריונן, הראה בקבוצת הנשים שעברו התערבות בדיקור 75.4% היפוך לעומת 47.7% בקבוצת הבקרה. למחקר המלא לחצו כאן.

חשוב לציין שבמידה ואתם מעוניינים בטיפול מומלץ לפנות למטפל בהקדם, כיוון שככל שהעובר גדול יותר וכמות מי-השפיר קטנה יותר, כך הסיכוי להיפוך קטן. וכמו-כן שמומלץ לפנות למטפל מוסמך, בכיר ומנוסה.

הרפואה הסינית יכולה לסייע ןלעזור לאורך כל ההריון וגם לאחר הלידה. עזרה לאם לחזור לכוחותיה. לאיזון ולחיזוק.
בברכת המשך הריון קל.

 

  פניה למומחים של רפואות

  קביעת פגישה
  צוות המומחים
  שיטות טיפול
  יצירת קשר
  הצטרפו לקבוצת הפייסבוק

  לנצח את המשקל הגבוה עם תכנית Be.Eat.Well מבית רפואות

  התכנית בליווי צמוד של המומחים שלנו וכוללת 4 שלבים מותאמים אישית המבוססים על הרפואה הסינית, כדי להבטיח הצלחה שתישאר אתכם לאורך זמן

  רוצה לשמוע עוד? השאר\י פרטים כאן >>

  לפרטים נוספים על התכנית לחצו כאן.

  פתיחת שיחה עם נציג
  שוחחו איתנו
  שלום!
  נשמח לעזור לך, לחץ/י כאן ליצירת קשר בווטסאפ 👇